Ubezpieczenie życia pracowników – szczególnie ważne w transporcie

Każdy przedsiębiorca wie, że to kapitał ludzki jest tym, o który trzeba dbać najbardziej. Dobrzy i solidni pracownicy to gwarancja sukcesu firmy, jej szybkiego rozwoju i popularności na rynku. Szczególnie widać to w firmach transportowych, w których kierowcy muszą doskonale znać się zarówno na prowadzeniu samochodu (często dużego czy z przyczepą lub naczepą), ale także mieć siłę i samozaparcie podczas długich i wyczerpujących tras. Kierowca musi być również niezwykle odpowiedzialny i dobrze radzić sobie pod presją czasu. Znalezienie takich pracowników niemal gwarantuje powodzenie.

Należy pamiętać, że oprócz pensji pracownikom zagwarantować warto także świadczenia dodatkowe różnego typu. Może to być prywatna opieka medyczna, bony na święta, urodziny i inne okazje, a także ubezpieczenia na życie, od następstw nieszczęśliwych wypadków. Transport krajowy lub międzynarodowy bywa niebezpieczny – zdarzają się wypadki, kolizje czy napady rabunkowe. Codziennie życie kierowców jest zagrożone, więc należy chronić ich przyszłość oraz przyszłość ich rodzin. Warto więc zainwestować w ubezpieczenia, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i dodatkowo uatrakcyjnią posadę. Dzięki temu dobry pracownik będzie miał więcej profitów i mniej chętnie przejdzie do konkurencji, a także będzie czuł się związany z całą firmą. Jeśli pracownik wie, że dba się o niego w wyjątkowy sposób, pracuje wydajniej i chętniej.

Co gwarantuje takie ubezpieczenie?

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje grupowe ubezpieczenia na życie, które wykupić może pracodawca, by zabezpieczyć przyszłość swoich pracowników i ich rodzin. W zależności od wielkości firmy, świadczonych usług, ilości pracowników i kwoty, jaka przeznaczona jest na ubezpieczenie, wykupić można polisę różnego typu. Na rynku istnieje bardzo dużo różnych wariantów, z których wybrać można najdogodniejszy dla własnej firmy. Warto przejrzeć oferty i poszukać tego, co sprawdzi się najlepiej.

Zwykle ubezpieczenia na życie czy od następstw od nieszczęśliwych wypadków zabezpiecza życie i zdrowie pracownika. Jeśli ulegnie on wypadkowi, wskutek którego nastąpi trwały lub czasowy rozstrój zdrowia, zostanie wypłacone mu odszkodowanie. Jeśli pracownik umrze, jego rodzinie przysługiwać będą świadczenia. Zwykle życie ubezpiecza się na 100-500 tysięcy złotych, jednak jest to kwestia zależna od umowy z ubezpieczycielem.

Jakie mogą być dodatki?

Wiele firm wykupuje ubezpieczenia, które gwarantują pieniądze także w innych przypadkach lub w inny sposób. Często zdarza się, że ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia szpitalnego, operacji czy leczenia zachowawczego. Co więcej, można liczyć również za zwrot kosztów leków czy innych niezbędnych przedmiotów, jak wózek inwalidzki czy kule. Dodatkowo wykupić można inne świadczenia opiekuńcze, jak pomoc prawna, organizacja rehabilitacji, opieka nad dzieckiem i dużo więcej.

Warto zastanowić się, która opcja jest najlepsza dla firmy i jej pracowników. Firmy transportowe powinny o swoich kierowców dbać, gdyż zawód ten wiąże się z ryzykiem. Bezpieczeństwo pracownika i jego rodziny powinno być jednym z priorytetów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *