Jakie ubezpieczenie dla sprzedawcy samochodów?

Firma, zajmująca się handlem samochodami, używa do ich przewożenia specjalnych pojazdów, umożliwiających sprawne realizowanie zleceń. Podobnie jak przedsiębiorstwo transportowe, narażona jest na liczne szkody, które mogą wystąpić w trakcie procesu transportowego. Ubezpieczyciele oferują często ubezpieczenie, które chroni kierowcę, w razie szkody powstałej w czasie przejazdu do klienta, warsztatu lub jazdy próbnej. Samochody nie podlegają wówczas ochronie.

Ponieważ praca dealerów samochodów należy do specyficznych rodzajów działalności, ubezpieczyciele przygotowują zakres ubezpieczenia, uwzględniający tę specyfikę. Właściciele punktów sprzedaży samochodów mogą skorzystać z oferty, która umożliwia sprzedawanie polis ubezpieczeniowych nabywcom samochodów. Zostaje zorganizowane korzystne ubezpieczenie samochodów, których właścicielem jest dealer, a także zaproponowane ubezpieczenie mienia i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dealera.

Jak ubezpieczyć flotę pojazdów?

Istnienie i działalność firmy transportowej warunkuje flota pojazdów. Przedsiębiorca może zakupić nowe samochody od dealera lub skorzystać z oferty leasingu. Najlepsza oferta ubezpieczeniowa dotyczy zakupu odpowiedniej polisy dla wszystkich pojazdów, jakimi dysponuje przedsiębiorca. Możliwe jest takie wyrównanie terminów ubezpieczeniowych, by polisa objęła jednocześnie wszystkie pojazdy. Atrakcyjne ubezpieczenie Autocasco (AC) – oni pojazd przed szkodami typu zniszczenie, uszkodzenie lub kradzież. Szkodę można zgłosić telefonicznie lub drogą elektroniczną. Dostępne są również atrakcyjne zniżki.

Niektórzy ubezpieczyciele oferują w pakiecie z AC obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Klient, w ramach franszyzy redukcyjnej, może określić swój udział w kosztach szkody od 500 zł do 2000 zł.

Pakiety ubezpieczeniowe dobierane są wg realnych potrzeb każdego klienta. Broker ubezpieczeniowy pomoże wybrać wśród wielu ofert te, które posiadają szeroką propozycję AC oraz korzystne składki.

Ubezpieczenie Truck Assistance

Ubezpieczenie oferowane jest pojazdom ciężarowym, ciągnikom siodłowym oraz autobusom. Dotyczy również przyczep i naczep. Warunkiem uzyskania ubezpieczenia jest dokonanie rejestracji pojazdu na terenie Polski. Polisę można wykupić drogą internetową, co ma zasadnicze znaczenie dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują czasem, na osobiste odwiedzenie ubezpieczyciela. Wyłączeniu z ubezpieczenia podlegają pojazdy specjalistyczne – wozy strażackie, dźwigi, śmieciarki, pojazdy pogotowia technicznego, polewaczki, itp.

Ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem zarówno Polskę, jak i kraje Unii Europejskiej i znajdujące się poza Wspólnotą. Do wydarzeń, kwalifikujących się do odszkodowania w ramach ubezpieczenia, należą:

– wypadki drogowe i awarie,

– kradzież samochodu oraz celowe zniszczenie,

– zatankowanie nieodpowiedniego paliwa lub jego brak,

– uszkodzenie ogumienia,

– uszkodzenie ciała kierującego pojazdem, również poza granicami kraju.

W ramach ubezpieczyciela klient może liczyć, między innymi, na usługę, polegającą na podniesienie pojazdu, holowanie, zorganizowanie zastępczego środka transportującego ładunek, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i pomoc w zgłoszeniu zaistniałego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *